ekonomi, finans

Gündemin Arkası programının bugünkü bölümünde ekonomist Arda Tunca ile küresel çapta yükselen enflasyonu, hisse senetleri ve kripto varlıklar piyasalarındaki düşüşü ve nedenlerini konuştuk.

“Gündemin Arkası programında biz ekonomi politikalarının felsefesine, kapitalist ekonominin yönetim felsefesinin arka planında dönen dolaplara odaklanıyoruz. Zaten onun için programın adını sizinle birlikte Gündemin Arkası olarak belirledik. Gündemi konuşuyoruz ama gündemin arkasında dönen başka hikayeler var. İşte biz bu gündemin arka tarafında olup bitenleri yorumlamaya çalışıyoruz. Şimdi, şöyle bir özet yapalım: sizinle daha önce ABD’deki enflasyon oranlarını konuşmuştuk ama ABD’deki enflasyonun geldiği noktada değerlendirilmesi gereken birkaç nokta daha var. Küçük de olsa bunlar önemli noktalar. Bunlara bir dokunalım….” ARDA TUNCA

Söyleşinin tamamını podcastımızdan dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu bölümle ilgili olarak, Arda Tunca’nın Politik Yol sitesinde, Türkiye özelinde faiz politiklarının çözüm olup olmayacağı konusunda yazdığı, “Ekonominin Tüm Sorunlarının Çözümü Faizde mi?“ başlıklı makalesini de tamamlayıcı olması açısından okumanızı öneririz!

Listen to “Podcast | Arda Tunca” on Spreaker.